26 травня
Завантажити ще

Іран оголосив про створення гіперзвукової балістичної ракети

Іран оголосив про створення гіперзвукової балістичної ракети
Фото: aa.com.tr

В Ірані пройшли тестові випробування «гіперзвукової балістичної ракети», здатної «знищувати морські транспортні засоби, що рухаються, і літати в 8 разів швидше за швидкість звуку». Як пише агентство Анадолу, про це повідомив голова Генштабу ЗС Ірану генерал Мохаммад Багері.

За словами генерала, вже проведено тестові випробування ракети, які пройшли успішно. Багері запевнив, що Іран став однією з трьох країн, які мають подібні ракети. Він додав, що швидкість балістичної ракети становить 8 махів (у 8 разів більша за швидкість звуку), а її дальність - 1500 кілометрів.

Глава іранського Генштабу ЗС вважає, що наявність в арсеналі такої ракети дозволить створити зону безпеки в морях навколо країни радіусом до тисячі кілометрів.

Даних про те, коли і де пройшли тестові випробування ракети, немає. Однак про те, що Іран розробив нову балістичну ракету командувач ВПС Корпусу вартових ісламської революції – генерал Емір Алі Гаджізаде – заявляв ще 10 листопада 2022 року

Гіперзвукова зброя - ракетна зброя, здатна здійснювати політ в атмосфері з гіперзвуковою швидкістю (більшою або рівною 5 М, або 6000 км/год, або 1,6 км/сек) та маневрувати з використанням аеродинамічних сил. Їх не можуть перехопити засоби ППО.

Новини по темі: Ракета Іран