Завантажити ще

До України повернули братів-підлітків, яких незаконно вивезли до Росії

До України повернули братів-підлітків, яких незаконно вивезли до Росії
Фото: minre.gov.ua

До України повернули двоюрідних братів підліткового віку, яких російські окупанти незаконним шляхом вивезли на територію РФ. Один із них – 15-річний хлопчик, за якого понад 3 місяці точилася боротьба, повідомили у Міністерстві з реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

- Ігор та Василь – жителі Херсона. Коли до міста прийшли війна та окупація, мама одного з хлопців – Наталя - намагалася врятувати Ігоря, вивезти його кудись. Проте вирватися на територію вільної України було майже неможливо. Натомість росіяни підступно запропонували доставити хлопця до Анапи (РФ) – нібито на оздоровлення, - зазначили у Мінітеграції.

Наталя погодилася й підписала документи. Коли зрозуміла, що сталося, було вже запізно. Дитину їй не віддавали. Більше того - хлопця використовували як заручника. З ним провели психологічну та "виховну" роботу, намагаючись назавжди відлучити від матері та Батьківщини, підкреслили в Мінітеграції. У міністерстві додають, що вирвати Ігоря із цієї пастки та переконати повернутися додому було нелегко.

- Ці нелюди прикриваються нашими дітьми. Закликаю всіх батьків: не вірте жодному їхньому слову, нічого не підписуйте, у жодному разі не віддавайте їм дітей – навіть якщо вас запевнятимуть, що це для їхньої ж безпеки. Вони використовують їх для шантажу та "торгів", – зазначила віцепрем'єр України Ірина Верещук.

У Мінітеграції наголосили, що Ігор та його брат вже вдома. Діти зізналися, що повернення – це найщасливіший день у їхньому житті.