Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні виявили два випадки кору у дітей

В Україні виявили два випадки кору у дітей
Фото: facebook.com/phc.org.ua

В Україні виявили два випадки захворювання на кір. Обидва випадки – у дітей. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

- Обидві дитини - з однієї сім'ї, одна з них раніше отримала першу дозу щеплення, друга не була вакцинована, - повідомили у МОЗ. Нині дітям надають необхідну медичну допомогу, а тим, хто з ними контактував, провели ПЛР-дослідження для виявлення кору - результати виявилися негативними.

Кір небезпечний серйозними ускладненнями: пневмонією, отитом, енцефалітом (запаленням мозку) тощо, а також може призвести до інвалідності та смерті, нагадують у МОЗ. Інкубаційний період кору становить 6-21 день. Потім виявляються симптоми: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос і блювання.

Щоб захиститися від кору, потрібно зробити дві дози вакцини. Якщо ж дитині від 6 місяців, то за наявності епідемічних показань можна зробити нульову дозу вакцини, яка не зараховується як перша доза вакцинації, додали у МОЗ.

Новини по темі: Минздрав Хвороби Кір