Завантажити ще

ISW: ЗСУ проводить часткове тактичне відведення військ у Бахмуті

ISW: ЗСУ проводить часткове тактичне відведення військ у Бахмуті
Фото: STRINGER/REUTERS

ЗСУ, ймовірно, проводять обмежене тактичне відведення військ у Бахмуті. Оцінки щодо намірів України про можливий повний відхід з міста робити зарано. Про це йде мова у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків інституту, українські військові, можливо, відходять зі своїх позицій на східному березі річки Бахмутки, враховуючи нещодавні геолокаційні кадри руйнування залізничного мосту через річку на північному сході Бахмуту. Згідно з геолокаційними відеозаписами,  сили ПВК "Вагнер" продовжували просуватися в північно-східній частині Бахмуту і 5 березня просунулися в районі залізничної станції Ступки.

- Український військовослужбовець повідомив, що станом на 4 березня російські війська ще не перетнули річку Бахмутку в центральній частині Бахмуту, а російські блогери стверджували, що "Вагнер" відтіснив українські позиції до центральної частини Бахмуту. Наразі незрозуміло, чи планують українські війська утримувати позиції на західному березі річки Бахмутки, – наголосили в інституті.

В ISW переконані, що українська оборона Бахмуту залишається стратегічно обґрунтованою, оскільки вона "продовжує поглинати російську живу силу і техніку тоді, як українські війська не зазнають надмірних втрат".

- Українські війська навряд чи вийдуть з Бахмуту одразу. Вони можуть продовжувати поступовий відхід з боями, щоб виснажити російські війська у міських боях. Російські війська навряд чи швидко здобудуть значні територіальні успіхи при веденні війни у місті, яка зазвичай є вигідною для тих, хто обороняється, і може дозволити українським військам завдати значних втрат наступаючим російським підрозділам, навіть якщо українські війська активно відступатимуть, - наголосили в інституті.

Центр Бахмуту розташований на західному березі річки Бахмутки. За словами аналітиків, військам РФ доведеться вести бої через цю територію, якщо вони не зможуть просунутися безпосередньо на північ або південь від Бахмуту.

- Такі міські умови та особливості річки можуть зіграти на руку українським силам, якщо вони зможуть утримати лінію від Хромового (селище на північно-західній околиці Бахмуту. – Ред.) до траси Т0504 Бахмут - Костянтинівка. Українська оборона позицій біля Хромового і на Т0504 може змусити російські війська вести бої через міську місцевість центральної частини Бахмуту, що може призвести до значних затримок і втрат для російських сил та прискорити кульмінацію російського наступу, - наголосили аналітики.

На їх думку, міські бої в Бахмуті можуть ще більше виснажити і без того виснажені російські змішані сили, як це сталося після відходу українських військ з лінії Сєвєродонецьк - Лисичанськ, що «фактично поклало край російським наступальним операціям у Луганській і Донецькій областях влітку 2022 року».