23 вересня
Завантажити ще

Екіпаж SpaceX благополучно прибув на МКС, щоб змінити астронавтів

Екіпаж SpaceX благополучно прибув на МКС, щоб змінити астронавтів
Фото: nasa.gov

Компанія SpaceX запустила на орбіту екіпаж із чотирьох осіб, які проведуть дослідження на Міжнародній космічній станції. Про це пише NASА.

- Вітаємо команди NASA та SpaceX із черговою історичною місією на Міжнародну космічну станцію! Програма комерційних екіпажів є доказом того, що винахідливість і лідерство Америки в космосі приносять користь всьому людству завдяки новаторській науці, інноваційним технологіям і новому партнерству, — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон. - Екіпаж-6 буде зайнятий на борту Міжнародної космічної станції, провівши понад 200 експериментів, які допоможуть нам підготуватися до польотів на Місяць, Марс і далі, а також покращити життя тут, на Землі. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість побачити все, чого вони досягнуть, - розповіли в NASA.

Це дев'ятий політ екіпажу SpaceX на сьогоднішній день та четвертий для капсули Crew Dragon Endeavour та шоста операційна місія для NASA Commercial Crew. На борту Dragon були командир місії, астронавт NASA Стівен Боуен, астронавт NASA Вуді Хобург, пілот Crew-6, космічний пілот Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Султан Аль Неяді та російський космонавт Андрій Федяєв. Командир уже тричі відвідував МКС, а решта учасників екіпажу вперше в космосі.

Астронавти Crew-6 залишаться на МКС на 6 місяців. Попередня команда Crew-5 залишить станцію через 6 днів після прильоту змінного екіпажу.

NASA і SpaceX намагалися запустити місію 27 лютого, але скасували спробу приблизно за 2,5 хвилини до зльоту через проблему із запальною рідиною, яка допомагає запалити двигуни першого ступеня Falcon 9. До четверга ці проблеми вирішили.

Новини по темі: Космос МКС НАСА