Завантажити ще

Генштаб, ГУР і Офіс президента спростували заяву про українську ДРГ у Брянській області

Генштаб, ГУР і Офіс президента спростували заяву про українську ДРГ у Брянській області
Фото: кадр з відео t.me/Tsaplienko

Зранку 2 березня російські ЗМІ та пізінше ФСБ повідомили про невідому (звичайно українську) ДРГ, яка «відкрила вогонь по мирним людям», у результаті чого загинула одна людина і одна дитина отримала поранення. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав такі заяви росіян провокаціями.

- Історія про українські ДРГ в Рф – це класична провокація. Абсолютно свідома. Росія хоче налякати своїх, щоб за рік війни бодай якось виправдати напад на іншу країну та зростаючу бідність. Тим часом партизанський рух в Рф стає сильнішим та агресивнішим. Бійтеся своїх партизанів, - написав Подоляк.

Генштаб у коментарі "Бабелю" заявив, що ЗСУ ведуть бойові дії виключно на території України.

Речник ГУР Андрій Юсов у коментарі "Суспільному" назвав події у Брянській області внутрішнім протистояння між громадянами Росії. 

- Так звана Російська Федерація — це абсолютно нестабільне утворення з колосальною кількістю внутрішніх конфліктів: міжнаціональних, соціальних, політичних. І справді, мають місце, зокрема, ось такі речі, що говорить про протистояння в середині самої Російської Федерації між громадянами самої Російської Федерації. Вже є публічні свідчення перебування бійців "Русского Добровольческого корпуса" на тій території. Це свідчить про те, що напевно народ Росії починає прокидатися проти кривавої Путінської диктатури, — сказав Юсов.

Президент країни-окупанта Володимир Путін назвав події у Брянській області терактом. 

У соцмережах з’явилось відео, на якому одягнені в військову форму чоловіки представляються "Російським добровольчим корпусом"  та беруть на себе відповідальність за події на Брянщині. Люди у формі стверджують, що зайшли на територію регіону не в ролі ДРГ, а як “визвольна армія”. На відео чути вибухи. “Російський добровольчий корпус” створено влітку 2022 року, він бере участь у бойових діях на боці України.