26 травня
Завантажити ще

Рух за незалежність від Ірану. Відділення Південного Азербайджану послабить партнера Москви

Рух за незалежність від Ірану. Відділення Південного Азербайджану послабить партнера Москви

В іранському регіоні Південний Азербайджан пройшла безпрецедентна акція громадських активістів за незалежність від тоталітарної держави. 8 молодіжних демократичних організацій, незважаючи на загрозу з боку представників місцевої влади, об'єдналися, щоб розклеїти листівки за незалежність.

Ініціював акцію телеграм-канал AZfront, передає Телеграф.

Такий демократичний рух в Ірані може суттєво вплинути не лише на стан справ всередині країни, а й на хід бойових дій в Україні. Адже Іран залишається стратегічним партнером москви в агресії проти нашої держави та одним з постачальників зброї для армії РФ.

Прихильники суверенітету Південного Азербайджану провели в кампусі університету в Тебризі, четвертому за величиною місті Ірану, безпрецедентну акцію. Активісти розклеїли листівки із закликами до незалежності Південного Азербайджану.

Активісти, які взяли участь у акції, прийнявши неабиякий ризик: Фронт національного визволення Південного Азербайджану; Азербайджанська національна організація опору; Азербайджанський студентський рух; Партія незалежності Південного Азербайджану; Демократична Тюркська спілка Південного Азербайджану; Демократична партія Південного Азербайджану; Ліберально-демократична партія Південного Азербайджану; Партія Центру Азербайджану.

Саме молоді азербайджанці Ірану найактивніше виступають проти державного устрою цього російського сировинного сателіта. Зі зрозумілих причин, акція зустріла спротив представників іранської влади. Відокремлення регіону з 30-ма млн етнічних азербайджанців якщо не знищить, то суттєво послабить Іран.

Це цілком в інтересах Ізраїлю, який напряму зацікавлений у поваленні іранської диктатури, та України, що підтвердив і Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з главою МЗС Ізраїлю Елі Коеном 16 лютого. Український глава держави заявив, що обидві країни мають спільного ворога – Іран.

Новини по темі: Іран Азербайджан