6 червня
Завантажити ще

Конструктори "Антонова": Нова «Мрія» буде ще потужнішою, але при цьому легшою

Конструктори
Фото: Photo by Alexey Furman/Getty Images

Рік тому російські загарбники знищили "Мрію". Але авіаконструктори ДП «Антонов» запевняють, що незабаром в українців з'явиться нова "Мрія", яка буде ще потужнішою та рекорднішою. Фахівці вже над цим працюють, нині триває демонтаж фюзеляжу зруйнованого літака. Про це повідомляє ТСН.

Гнеральний конструктор ДП "Антонов" Владислав Власик повідомив, що фахівці шукають уцілілі деталі та елементи конструкції, щоб використати їх у новому літаку. Новий Ан-225, який буде створено на базі недобудованого брата-близнюка "Мрії", зовні майже не відрізнятиметься від зруйнованої "Мрії", кажуть конструктори, а от усередині це буде новий літак із найсучаснішим обладнанням.

- Нова «Мрія» буде ще потужнішою, легшою за попередню мінімум на 10 тонн, а це означає, що судно братиме на борт ще більше вантажу і летітиме ще довше і далі. Наразі триває стадія проєктування, вже сформували попередній технічний вигляд оновленого літака. Ми розуміємо, що літак Ан-225 має бути модернізований, тобто відновлювати його у такому стані, в якому він перебував, це недоцільно й недоречно, – зазначив Владислав Власик.

Він визнає, що відбудувати Ан-225 коштуватиме дуже дорого, але гроші вже готові давати міжнародні донори. При цьому конструктор зазначає, що відновлення "Мрії" і є відновленням країни.

- Щойно «Мрію» буде відбудовано, ми зможемо сказати, що й українська авіаційна промисловість та взагалі потужність України – відбудовані. Ось вона "Мрія" - ось вона відбудована знову, - додає він.

Рік тому, 27 лютого, російські десантники у Гостомелі підпалили знамениту "Мрію" – літак Ан-225. Тоді до мережі потрапив фрагмент відео з охопленим вогнем літаком, але протягом місяця ніхто не знав, у якому він стані.