19 червня
Завантажити ще

НБУ до річниці війни випустив пам'ятну банкноту

НБУ до річниці війни випустив пам'ятну банкноту
Фото: bank.gov.ua

Напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення Росії до України Національний банк випустив пам'ятну банкноту. Вона випускається обмеженим тиражем, що додає їй колекційної цінності, і водночас має номінал 20 гривень та є дійсним платіжним засобом. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Банкнота “Пам'ятаємо! Не пробачимо!" присвячена боротьбі України проти російських загарбників та увічненню сили духу українського народу. Вона вводиться в обіг 23 лютого 2023 року. Ця банкнота унікальна й не схожа на звичайні українські банкноти, адже має яскравий та виразний дизайн, виконаний вертикально. Створив його заслужений художник України Володимир Таран. Її серія ЗС з номерами 0000001 - 0300000. Вона є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів.

Проте тираж банкноти обмежений, він становить 300 тисяч штук, що додає банкноті колекційної цінності. Із них 200 тис. штук - у сувенірній упаковці, 99,9 тисячі - у конвертах. Придбати пам’ятну банкноту можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Банкноти з першої частини тиражу будуть доступні для купівлі починаючи з 24 лютого 2023 року. Надалі в міру їх виготовлення банкноти знову додаватимуться до асортименту інтернет-магазину, щоб задовольнити потреби якомога більшої кількості клієнтів. Крім того, наприкінці березня банкнота надійде для реалізації до банків-дистриб’юторів.