Завантажити ще

Українських 11-класників звільнили від підсумкової атестації

Українських 11-класників звільнили від підсумкової атестації

Верховна Рада звільнила 11-ті класи від державної підсумкової атестації (ДПА) та визначила порядок вступу до вузів у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ). Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у Telegram-каналі.

- Народні депутати підтримали урядовий проєкт закону, який визначає формат вступу у 2023 році. "За" проголосували 285 депутатів. Отже, учні 11-х класів звільняються від складання ДПА. Вступні іспити для здобуття вищої освіти проводитимуться у форматі НМТ, - написав він.

За словами міністра, тест міститиме завдання з трьох предметів, зокрема, два обов'язкові предмети - українська мова та математика, а також один на вибір: історія України, іноземна мова, біологія, фізика чи хімія. Тестування проходитиме протягом одного дня, зазначив міністр, додавши, що безпека була, є і буде на першому місці.

Раніше в Україні скасували Державну підсумкову атестацію для учнів 4-х та 9-х класів. Цього року, як і минулого, вирішено традиційне зовнішнє незалежне тестування (ЗНО) замінити на проходження національного мультипредметного тесту (НМТ). У порівнянні з минулим роком мультитест став довшим і трохи складнішим, а прохідний бал – вищим.