27 травня
Завантажити ще

Житель Німеччини став п'ятою людиною у світі, якій вдалося вилікуватися від ВІЛ

Житель Німеччини став п'ятою людиною у світі, якій вдалося вилікуватися від ВІЛ
Фото: Cor Gaasbeek с сайта Pixabay

Медики зафіксували п'ятий у світі випадок вилікування від вірусу імунодефіциту людини. Ним став мешканець Німеччини, якому пересадили стволові клітини. Про це пише  Forbes .

Як пише видання, лікар 53-річного німця Берн-Ерік Оле Єнсен підтвердив, що вірус у пацієнта дійсно вилікований, а не перебуває в стадії довгострокової ремісії. Стовбурові клітини чоловікові лікарі пересадили у 2014 році, а у 2019 році він завершив прийом препаратів від ВІЛу.

Чоловік став п'ятою у світі людиною, якій вдалося подолати смертельну хворобу. Вперше від вірусу вилікувався американець Тімоті Рей Браун. Одночасно він зумів подолати рак. Медики пересадили пацієнтові кістковий мозок. Через 12 років у чоловіка було зафіксовано рецидив онкології, від чого він помер у 2020 році.

Другий випадок лікування від ВІЛу був зафіксований у англійця Адама Кастіллехо, а третій – у американки. Жителька США визнана також першою в історії людиною, яка одужала від ВІЛу та лейкемії. Четвертим пацієнтом, що одужав, став американець, який проходив лікування в лікарні в Дуарті (штат Каліфорнія).