15 червня
Завантажити ще

У Київській області на графіті Бенксі встановили спецсистеми захисту

У Київській області на графіті Бенксі встановили спецсистеми захисту

Київська обласна військова адміністрація представила спеціальну систему захисту графіті всесвітньо відомого художника Бенксі після спроби вкрасти його роботу в Гостомелі. Про це повідомили у КОВА.

Захист малюнків Бенксі розробили разом із виробником систем безпеки Ajax Systems, який уже займався захистом оригіналу Конституції Філіпа Орлика латинською мовою. Тепер на роботах Бенксі у Бородянці, Ірпені та Горенці встановили бездротову систему безпеки з підключенням до цілодобового моніторингу охоронної компанії «Шериф».

- Датчики руху та удару фіксуватимуть спроби пошкодження або підступу до об'єкта. Вони також включають вуличну сирену поруч і через центральні системи безпеки передають повідомлення охоронній компанії. Ці датчики є незалежними від постійного живлення. Хаб тримає зв'язок з ними на відстані до 1700 метрів і повідомляє охорону про тривогу менш як за 0,15 секунди, - розповіли в адміністрації.

Крім того, для захисту від погодних умов на графіті встановили прозорі протиударні стінки із полікарбонату. На місці малюнка у Бородянці, де зображено дзюдоїст, додатково встановили тимчасову захисну споруду. Усередині нього підтримуватиметься мікроклімат за допомогою датчика Life Quality із сенсорами температури, вологості та CO2. Стінописи Бенксі залишатимуться під захистом, поки не вирішиться питання їхнього музеєфікації, повідомили в ОВА.

- Роботи Бенксі мають культурне та історичне значення для країни як пам'ятник того, що світло обов'язково перемагає пітьму. Наразі важливо протидіяти можливим спробам вандалізму, які ми вже бачили нещодавно. І ми вдячні нашим партнерам, інженерам з безпеки, які змогли знайти найбільш вдале рішення в непростих умовах і втілити його в життя, — сказав заступник голови КОВА Олег Торкунов, додавши, що важливо зберегти роботи Бенксі на первинних місцях та в оригінальній формі.

Раніше правоохоронці повідомили, що на Київщині судитимуть чоловіка, який намагався вкрасти у Гостомелі графіті всесвітньо відомого вуличного художника Бенксі. Зловмисник планував продати графіті, а отриманими коштами розпорядитися на власний розсуд. Для цього він залучив чоловіків, які не знають у його намірах. Їх він запевнив, що має всі відповідні дозволи на проведення демонтажу муралу. Після того, як частина стіни була зрізана разом із зображенням, обвинувачений обмотав її стрейч-плівкою для захисту від пошкоджень. Однак чоловік не встиг завантажити викрадене в автомобіль, оскільки його зупинили військова адміністрація.

Фото
Фото
22 Лютого 202322:38