Завантажити ще

Українців навчатимуть онкосвідомості в YouTube

Українців навчатимуть онкосвідомості в YouTube
Фото: Фото: Національний інститут раку

Щороку в Україні діагностують близько 120 тисяч нових випадків захворювання на рак, а показник смертності становить понад 55 тисяч щороку. За даними Національного канцер-реєстру, впродовж останніх років найчастіше виявляють рак молочної залози, легенів, колоректальний рак та рак передміхурової залози. Про це повідомляє Національний інститут раку.

Чоловіки хворіють на 19% частіше, ніж жінки. Через війну на 2023 рік прогнози також невтішні, а причинами є невчасне обстеження населення, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникнення стресів. Також ще однією причиною та проблемою є необізнаність, непоінформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення й лікування онкозахворювань. Щодня пацієнти та їх родичі стикаються з відсутністю професійної інформації щодо захворювань, а інтернетом шириться безліч некоректних даних та відвертих міфів. Актуальна ж інформація щодо сучасних та ефективних методів лікування не завжди є доступною.

Тому Національний інститут раку запускає інформаційний YouTube-проєкт “ОНКОсвідомість”. Це цикл відеопрограм, в яких провідні фахівці, досвідчені лікарі Державного некомерційного підприємства “Національний інститут раку” вичерпно відповідають на часті запитання пацієнтів та їхніх родичів, розвінчують міфи та дають корисні поради. Проєкт покликаний перш за все підвищити онкообізнаність серед населення, а також онконастороженість серед лікарів.

У випусках можна отримати вичерпні відповіді не тільки про своєчасну діагностику раку, але й про те, як і коли необхідно її здійснювати, як стабілізувати психічний стан хворого, як обрати свого лікаря та не помилитися в терапії.

Перший цикл програм розроблено напередодні місяця обізнаності про колоректальний рак  при підтримці міжнародної французької фармацевтичної компанії «Серв’є Україна». Сім інформаційних програм про колоректальний рак будуть зʼявлятися щодня протягом тижня на YouTube-каналі проєкту.

- У проєкті “ОНКОсвідомість” ми з лікарями НІР свідомо та простими словами розповідаємо про рак. Ми просимо кожного переглянути уважно перший цикл програм, поширити серед знайомих, привернути увагу друзів, адже це стосується кожного. Тільки разом можна зробити нашу країну здоровою. Тільки разом наблизити перемогу над раком. І чекайте наступних випусків, - говорить перший заступник директора ДНП "Національний інститут раку", один з авторів та ведучий програм Андрій Шипко.

Наступні цикли програм проєкту будуть присвячені раку молочної залози, легенів, передміхурової залози, шлунку та підшлункової залози, шкіри тощо. Цикли виходитимуть періодично кожні два місяці.

 

Новини по темі: Здоров'я онкологія рак