Завантажити ще

Ігнат: Росіянам не вдасться стягнути авіацію до українських кордонів

Ігнат: Росіянам не вдасться стягнути авіацію до українських кордонів
Фото: mediacenter.org.ua

Російські війська не можуть стягнути свої літаки та вертольоти до кордонів України, оскільки авіації потрібні аеродроми та інша інфраструктура. Про це заявив речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат, повідомляє " Радіо Свобода ".

- Не можна стягнути російську авіацію до кордонів України, адже це не танки. Вона з початку вторгнення знаходиться на аеродромах у РФ та Білорусі, – заявив Ігнат, коментуючи інформацію про ймовірне скупчення російської авіації поблизу кордону з Україною.

Гнат також нагадав, що понад 10 місяців російські літаки та вертольоти не залітають у повітряний простір України, як це було на початку повномасштабного вторгнення. За його словами, максимум до 12 літаків Росія може використати, щоб здійснювати точкові удари високоточною зброєю. Водночас спікер не виключає можливості збільшення ударів штурмовою та бомбардувальною авіацією, зокрема, на Східному напрямку.

Раніше стало відомо, що за даними західної розвідки Росія накопичує літаки поблизу кордону з Україною. Крім того, на прес-конференції за підсумками "Рамштайну" глава Пентагону заявив, що США не бачать можливості для масової повітряної атаки з боку РФ. Також Остін заявив, що Росія масово не ввела в Україну свою авіацію, оскільки ППО ЗСУ була дуже ефективною.