Завантажити ще

ГУР: Під час обміну полоненими Україна віддала Росії священника-колаборанта

ГУР: Під час обміну полоненими Україна віддала Росії священника-колаборанта
Фото: t.me/ermaka2022

Під час обміну полоненими 16 лютого Україна віддала Росії колаборанта-священника Московського патріархату. Про це повідомив представник ГУР МОУ Андрій Юсов у ефірі національного телемарафону.

- Щоб повернути наших хлопців, на запит тієї сторони і за власною згодою було передано одного колаборанта, так званого священнослужителя Московського патріархату. Він сприяв російським окупантам, зливав різноманітну інформацію, допомагав проводити псевдовибори, - повідомив представник ГУР.

За його словами, саме Росія запросила на обмін цього колаборанта. Україна не стала заперечувати, бо основним завданням було повернути додому якнайбільше українських захисників.

Юсов також розповів, що російська сторона не припускає участі міжнародних організацій в обмінах полоненими. Тому ці питання вирішуються у двосторонньому порядку лише між Україною та РФ. Це ускладнює процес, тому що Женевські конвенції, по-перше, безпосередньо не передбачають і не вимагають обмінів до завершення війни, а з іншого боку – росіяни маніпулюють і на власний розсуд трактують ці конвенції, додав він.

Україна та Російська Федерація 16 лютого провели черговий обмін військовополоненими, в результаті якого на підконтрольну Києву територію повернулися 100 військових та одна цивільна особа, а до Росії - 101 військовослужбовець.