3 червня
Завантажити ще

СБУ провела обшуки у приміщенні Довженко-Центру та вилучила документацію

СБУ провела обшуки у приміщенні Довженко-Центру та вилучила документацію
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

Співробітники Служби безпеки України 15 лютого знову прийшли з обшуками до Національного центру Олександра Довженка. Про це повідомили у соцмережах центру.

- У Довженко-Центрі відбувся черговий обшук, який проводили співробітники Служби безпеки України. Чому задіяно саме СБУ – невідомо. Привід - відкрита справа на Олену Гончарук, – зазначили співробітники Центру. Також у Довженко-Центрі додали, що в ході обшуку, незважаючи на заперечення співробітників та адвоката, вилучили оригінали всіх наказів з 2021-го по 2023 рік, що стосуються кадрових питань та договорів оренди. Такі документи за інструкцією повинні зберігатися на підприємстві 75 років.

В інституті нагадали, що 21 лютого має відбутися судове засідання з оскарження наказу про реорганізацію Довженко-Центру. Крім того, цей день – крайній термін, коли Держкіно має підписати контракт із Гончарук, яка 6 лютого перемогла у конкурсі на посаду генерального директора Центру.

У серпні 2022 року Держкіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. А в листопаді повідомило, що Гончарук відсторонено від виконання обов'язків в.о. гендиректора. Замість неї призначили тимчасового нового в.о. Юлію Каждан. Після протестів спільноти Каждан, яка не має профільного досвіду роботи, самоусунулася. На це місце призначили кінокритика Андрія Алфьорова, проте він також не приступив до виконання обов'язків.

У грудні Держкіно оголосило новий конкурс на посаду керівника Центру. Проте перед засіданням конкурсної комісії з’ясувалося, що проти однієї з кандидаток - Олени Гончарук - відкрили справу. Попри це 6 лютого стало відомо, що конкурс на посаду керівника державного підприємства "Національний центр Олександра Довженка" виграла Олена Гончарук.