Завантажити ще

Роботу енергосистеми стабілізували, проблеми залишаються лише в Одеській та Київській областях

Роботу енергосистеми стабілізували, проблеми залишаються лише в Одеській та Київській областях
Фото: t.me/Укренерго

По всій Україні вже п'ять днів не застосовувалися відключення електроенергії, проте в Одеській та Київській областях залишаються незначні обмеження. Їхню причину мають вирішити за кілька тижнів. Про це заявив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Як пояснив Кудрицький, причина незначних мережевих обмежень полягає у руйнуванні інфраструктури, яка не може пропустити увесь обсяг електроенергії, що потрібна для покриття споживання. 

Загрози дефіциту в енергосистемі України через планові ремонтні роботи вже немає. Його можуть спричинити лише атаки й обстріли. Ситуація з електропостачанням покращилася завдяки роботі енергетиків, яка мала накопичувальний ефект як на підстанціях, так і на електростанціях. Позитивно вплинули й зовнішні чинники: потепління призвело до зниження споживання, яке стало легше покрити наявними ресурсами.

- Ситуація ще далека від стану абсолютно стабільної, адже ризики ракетних обстрілів у майбутньому залишаються. Але оскільки зима вже завершується, час працює на українську енергосистему. Очікуємо, що коли не буде нових масштабних руйнувань, то ситуація залишатиметься стабільною, – зазначив він.

З огляду на покращення ситуації в українській енергосистемі Україна здатна покривати споживання власними ресурсами, тому обсяг імпорту електроенергії скоротився. У разі зростання споживання чи впливу інших факторів, що призведуть до дефіциту потужності, імпорт може бути відновлений, зазначив він.