Завантажити ще

Укренерго: Дефіциту потужності в енергосистемі немає, але споживання зростає

Укренерго: Дефіциту потужності в енергосистемі немає, але споживання зростає
Фото: t.me/Укренерго

У понеділок, 13 лютого, генерація електроенергії в Україні повністю забезпечує її споживання. Відключення світла можливі в деяких регіонах згідно з графіками, але в крайніх випадках. Про це повідомляє Укренерго.

– Споживання поступово зростає порівняно з вихідними, що традиційно для початку робочого тижня. В даний час дефіцит потужності в енергосистемі поки що відсутній. Відсутність дефіциту пояснюється тим, що після ремонтів у роботу включено додаткові енергоблоки на кількох теплових електростанціях, зросло виробництво електроенергії в енергосистемі, яка повністю покриває споживання, - зазначили у компанії.

В Укренерго уточнили, що також через повінь інтенсивно працюють гідроелектростанції. Збільшення світлового дня та ясна погода сприяють генерації з відновлюваних джерел енергії. Також йде імпорт електроенергії зі Словаччини.

Ліміти споживання у регіонах не доводилися до обленерго, зазначили у компанії. Проте через пошкоджену мережну інфраструктуру в Одесі діють графіки погодинних відключень. У Київській, Хмельницькій, Житомирській областях та у Києві в міру зростання споживання також можливе застосування відключень відповідно до графіків операторів систем розподілу, щоб уникнути ризику перевантаження обладнання.