22 червня
Завантажити ще

Жителі Литви зібрали 6 мільйонів євро на радари ППО для України

Жителі Литви зібрали 6 мільйонів євро на радари ППО для України
Фото: topwar.ru

Литовці вкотре зібрали гроші для допомоги Збройним силам України. Цього разу жителям країни вдалося зібрати 6 мільйонів євро на купівлю радарів протиповітряної оборони. Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Габрієлюс Ландсбергіс у своєму Твіттері.

- Литва - це всього 3 мільйони людей, але цього тижня ми зібрали 6 мільйонів євро на покупку систем протиповітряної оборони для України. Тут немає жодних ознак втоми. Ми стоятимемо з Україною до перемоги, - повідомив Ландсбергіс.

На сайті ініціативи зазначається, що на зібрані гроші буде закуплено радари ППО, які допоможуть захистити критичні об'єкти України від російських атак.

- Зібрані під час акції кошти підуть на придбання функціональних тактичних радарів. Призначення радарів – спостереження за повітряним простором навколо таких стратегічно важливих для України об'єктів, як електростанції, водонапірні вежі тощо, які допомагають забезпечити максимально нормальне життя українців під час війни, – наголосили волонтери.

Ініціатива «Radarom!» стартувала у Литві наприкінці січня. У ній об'єдналися організації, які підтримують Україну та головні ЗМІ країни. Зібрані кошти буде витрачено на закупівлю радарів ізраїльських виробників. Ціна одного комплекту приладів складає близько 1 мільйона євро.

З початку війни литовський народ активно підтримує українців. Наприкінці травня вони зібрали лише за три дні 5 мільйонів євро на безпілотник "Байрактар" для України. Дізнавшись про це, компанія-виробник "Baykar" передала ЗСУ цей ударний дрон безкоштовно.