Завантажити ще

Укренерго: Дефіцит в енергосистемі зберігається

Укренерго: Дефіцит в енергосистемі зберігається

Споживання електроенергії в Україні залишається значним через зниження температури. Дефіцит потужності зберігається і є найбільшим у вечірні години. В Одесу та Одеський район поступово подаються більші обсяги електроенергії, повідомили в Укренерго.

Енергетики продовжують відновлювальні роботи на теплоелектростанціях, пошкоджених під час ракетних атак та нападів дронів. Здійснюється імпорт електроенергії.

Тривають ремонтні роботи і на Одещині. Бригади Укренерго та обленерго працюють 24/7 і докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення електропостачання на рівні, який був до аварії. Також тривають роботи на всіх інших об’єктах, пошкоджених внаслідок ракетних обстрілів та атак дронів росіян.

Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі. Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення.

Дефіцит виник внаслідок ракетних та дронових атак Росії: РФ здійснила вже 13 ракетних атак ворога та 15 нападів БпЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.

Кожне обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.