Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 квiтня
Завантажити ще

Зеленська розповіла про основні завдання Всеукраїнської програми ментального здоров'я

Зеленська розповіла про основні завдання Всеукраїнської програми ментального здоров'я
Фото: facebook.com/olenazelenska.official

В Україні потрібно створити нову культуру ставлення до ментального здоров'я. Про це заявила дружина президента Олена Зеленська. Про основні завдання Всеукраїнської програми ментального здоров'я Зеленська повідомила у соцмережах.

- Людина евакуюється потягом, спілкується з провідником… Навіть не помічає, як потроху стає легше – потроху, але вистачить, щоб дістатися нового місця, зробити новий крок. Людина приходить до банку чи супермаркету, спілкується з працівником – і щоденний стрес та роздратування залишаються за порогом. Дрібниця - але, можливо, саме це допоможе відновити таке потрібне почуття внутрішньої точки опори, - заявила перша леді.

За її словами, наразі навчання з надання першої психологічної допомоги вже пройшли тренери від "Укрзалізниці", а всього – понад 200 фахівців від компаній – учасників спільноти «Бізнес без бар'єрів». Зеленська зазначила, що тепер вони зможуть передати знання майже 30 тисячам співробітників своїх підприємств.

- Адже нині ціна слова, навіть випадкової розмови дуже велика. Слово може як погіршити стан людини після пережитої травми, так і покращити його. Думаю, кожен із нас це відчував неодноразово. Ось чому всі, хто спілкується з людьми, незалежно від професії мають володіти навичками піклування про свій психологічний стан і вміти пояснити іншим, як це зробити, - зазначила перша леді.

Вона зазначила, що це і є одним із завдань Всеукраїнської програми ментального здоров'я, яка має зробити психологічну допомогу не менш доступною та повсюдною, ніж медична.

Перша леді взяла участь у засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров'я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок агресії РФ. Під час засідання були представлені результати аудиту ресурсів – проаналізовано, які потужності має кожне міністерство. Також презентували комунікаційну стратегію програми. Потрібно пояснювати, чому слід звертатися до спеціалістів з психічного здоров'я, не боятися просити про психологічну підтримку і не соромитися цього, навчати самодопомозі. Фактично це означає створити в Україні нову культуру ставлення до ментального здоров'я. Оскільки десятиліттями вважалося, що проблем із ментальним здоров'ям не існує, тож і немає потреби про них говорити, заявила Зеленська.