1 квiтня
Завантажити ще

Співробітники Херсонського краєзнавчого музею впізнали вкрадені артефакти на відео окупантів

Співробітники Херсонського краєзнавчого музею впізнали вкрадені артефакти на відео окупантів

Частину вкраденої колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею було вивезено до окупованого Генічеська. Співробітники музею впізнали частину експонатів на відео, оприлюдненому окупаційною владою області. 

- Так зване «Министерство культуры Херсонской области», утворене фейковою владою, оприлюднило у своєму телеграм-каналі відео, на якому демонструються експонати з музейної виставки, присвяченої О. Суворову. Ця виставка була створена на основі зібрання відомого в Херсоні колекціонера, члена міського клубу любителів книги «Кобзар» Леоніда Ширяєва, - повідомили у музеї.

Серед незаконно вивезених експонатів - шапка гренадерських голштинських військ ХVIII ст., срібний рубль другої половини ХVIII ст., срібна медаль «За победу над пруссаками.1759 г.», бляха налобна шапки-гренадерки ХVIII ст., муляжі нагород, свічник бронзовий ХІХ ст., штик від рушниці початку ХІХ ст., артилерійський кніпель, а також картини, плакати, репродукції.

Демонструє незаконно вивезені з музею матеріали колишня заступниця директора музею Юлія Ржевська, яка перейшла на сторону окупантів.

Втікаючи у листопаді з Херсону, росіяни грабували українські музеї, зоопарки і приватні будинки. Зокрема, російські загарбники вивезли до тимчасово окупованого Криму більшість тварин із місцевого зоопарку - єнота, ламу, вовка, віслюка і білок.