20 березня
Завантажити ще

МВС відкрило доступ до документів про депортацію українців у середині XX століття

МВС відкрило доступ до документів про депортацію українців у середині XX століття
Фото: https://www.facebook.com/mvs.gov.ua

Міністерство внутрішніх справ України скасувало гриф «Для службового користування» на архівні документи про репресивні органи комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років.

Таке рішення було ухвалено комісією з питань роботи зі службовою інформацією в апараті МВС.

Відкриті до доступу документи стосуються масових депортацій населення з території Західної України у 1940-х та 1950-х роках.

- Законом України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років» розпорядників архівної інформації зобов'язано надавати та оприлюднювати архівну інформацію про репресивні органи та заборонено віднесення архівної інформації репресивних органів до службової інформації, - йдеться на сторінці МВС у соціальній мережі Facebook.

Мета цього закону – забезпечити відкритість архівної інформації про дії репресивних органів та заборону на обмеження доступу до неї.

Як зазначають у МВС, у фондах галузевого державного архіву зберігаються документи щодо масових депортацій населення із західних областей України, а також ешелонні списки громадян Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей.