Завантажити ще

Омбудсмен розповів, як легалізувати свідоцтво про народження, отримане в окупації

Омбудсмен розповів, як легалізувати свідоцтво про народження, отримане в окупації
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Уповноважений з прав людини Верховної Ради Дмитро Лубинець розповів, що для легалізації документів про народження дитини, одержаних на окупованих територіях, громадянам України слід звернутися до суду на підконтрольній Україні території з відповідною заявою. Про це Лубинець написав у соцмережах.

- Потрібно звернутись із заявою про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України до будь-якого суду за межами такої території незалежно від місця вашого проживання. Якщо подати заяву особисто неможливо, її можуть подати родичі чи інші законні представники дитини. Заява подається у довільній формі, де має бути зазначено: факт, який заявник просить встановити, та з якою метою; причини неможливості отримання чи поновлення документів, що засвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт, – розповів він.

До заяви слід додати копії документів, що підтверджують народження дитини (медичне свідоцтво про народження та/або медичний висновок про народження, інші медичні довідки), копії паспортів та ідентифікаційних кодів батьків, копія свідоцтва про шлюб (за наявності), докази факту народження дитини (за наявності), довідка про неможливість відновлення втрачених документів, додав омбудсмен.

Лубинець запевнив, що справи про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України розглядаються судом невідкладно з моменту надходження заяви. І у разі задоволення заяви суд одразу ж видає родичам дитини копію рішення, в якому будуть зазначені всі дані про малюка та його батьків.

- Для отримання свідоцтва про народження дитини вам (або особі, яка має відповідну довіреність) необхідно подати до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України. Свідоцтво про народження видається у день подання рішення суду, - зазначив він.

Також існує варіант подання заяви про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території через систему електронної ідентифікації "Електронний суд": https://id.court.gov.ua/. У разі такого подання заяви до неї також слід додати ті самі документи, які необхідні для суду. Після отримання номера судового рішення необхідно подати заяву на отримання комплексної послуги "єМалятко" на порталі "Дія" https://diia.gov.ua/services/yemalyatko. При цьому можна обрати будь-який відділ держреєстрації актів, де ви отримаєте свідоцтво про народження дитини. Заява підписується електронним підписом.