Завантажити ще

Шмигаль доручив доставити до Одеси генератори та мініелектростанцію

Шмигаль доручив доставити до Одеси генератори та мініелектростанцію
Фото: t.me/Denys_Smyhal

На Одещині після масштабної аварії на одній із високовольтних підстанцій виникли серйозні проблеми з подачею електроенергії. Протягом доби до Одеси привезуть усі потужні генератори, які є у Міненерго. Про це пише прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Наразі в Одесі та прилеглих районах застосовані аварійні відключення. Як пояснив Шмигаль, ситуація складна, а масштаб аварії – суттєвий. Наразі неможливо швидко відновити енергоживлення. Під час позачергового засідання уряду прем'єр наказав створити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики.

– Зараз основна мета – запитати критичну інфраструктуру та багатоквартирні будинки, опалення яких залежить від електропостачання. Доручив протягом доби завезти до Одеси всі потужні генератори, які є у Міненерго. Також до міста має бути перевезена газотурбінова електростанція потужністю 25 МВт, надана нашими партнерами зі США, - пише прем'єр.

МЗС було надано завдання звернутися до Туреччини щодо додаткової підтримки у вигляді суден-електростанцій, додав він. Крім того, в Одесі мають цілодобово працювати всі "Пункти незламності". Для координації роботи до міста вирушили міністр енергетики та керівник "Укренерго", додав Шмигаль.

Вранці 4 лютого на одному з ключових об'єктів енергетичної інфраструктури Одеського району сталася аварія. В результаті все місто та частина області залишилися без світла.