Завантажити ще

ISW: Новий великий наступ закінчиться для РФ передчасно

ISW: Новий великий наступ закінчиться для РФ передчасно
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

«Великий весінній наступ» РФ на Донбасі, скоріш за все, закінчиться передчасно, бо Росія не має сил, щоб захопити понад 11 300 квадратних кілометрів неокупованої Донецької області. Про це йде мова у повідомленні Інституту вивчення війни (ISW) від 3 лютого.

На думку експертів, російський наступ завершиться під час квітневого сезону весняних дощів, перш ніж буде досягнуто суттєвого оперативного впливу.

- Кульмінація російських сил може потім створити сприятливі умови для українських сил, щоб використовувати їх у контрнаступі наприкінці весни або влітку 2023 року після включення західних танкових постачань, – наголосили експерти.

В ISW також не вбачають ознак того, що зусилля щодо прихованої мобілізації в останні місяці призвели до залучення додаткових 200 тисяч людей, хоча це можливо.

- Мобілізація 300 тисяч російських громадян викликала далекосяжні внутрішні соціальні розгалуження та проблеми із забезпеченням, а подальша прихована мобілізація ще 200 тисяч особового складу, ймовірно, викличе помітні проблеми, - зазначають експерти.

Напередодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що росіяни можуть приурочити новий великий наступ до річниці повномасштабного вторгнення. За його словами, РФ може атакувати за двома напрямками – Донбас або південь. 

При цьому радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що РФ завезла до окупованого міста близько 20 танків. Загарбники розповідають місцевим жителям про те, що їм наказано протягом лютого взяти Вугледар та Запоріжжя.