Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Укргідрометцентр відреагував на прогноз бабака Тимка: Він гризун, а не метеоролог

Укргідрометцентр відреагував на прогноз бабака Тимка: Він гризун, а не метеоролог
Фото: facebook.com/kharkiv1654

За багаторічною традицією бабак Тимко ІІІ, який пережив російську окупацію в селі Нестерівка Великобурлуцької громади, дав прогноз погоди на весну. За прогнозом бабака-віщуна, весна настане в середині березня, проте метеорологи закликали не сприймати такий прогноз серйозно. Про це повідомляє гідрометцентр.

- Ідея цього свята залишається незмінною – привернення уваги до біорізноманіття та збереження українського степу, – вважають співорганізатори заходу. Бабак степовий, або байбак, - вид гризунів роду бабаків сімейства вивіркових. У 2021 році віднесено до зникаючих видів та занесено до Червоної книги України. У зв'язку з тим, що існування бабака пов'язане з цілинами та перелогами, збереження його як виду потрібно здійснювати у заповідниках та припинити браконьєрське винищення, проводити інформаційну роботу серед мисливців. До серйозних наукових прогнозів та синоптики це не має жодного відношення, - зазначили синоптики.

Бабак Тимко традиційно 2 лютого прокидається на біостанції Харківського університету в селищі Гайдари, і за його поведінкою робиться метеорологічний прогноз. Цього разу Тимко спрогнозував ранню весну в Україні: її прихід очікується вже за шість тижнів.

Новини по темі: Погода Прогнози