27 травня
Завантажити ще

Міноборони: На окупованих територіях зросла смертність породіль та немовлят

Міноборони: На окупованих територіях зросла смертність породіль та немовлят
Фото: SOCIAL MEDIA/REUTERS

На тимчасово захоплених українських територіях значно збільшилась смертність серед породіль і немовлят. Як розповіла на своїй сторінці в телеграмі заступник міністра оборони Ганна Маляр, це пов’язано з тим, що росіяни мають пріоритет у лікуванні поранених окупантів, для чого Росія використовує навіть пологові будинки.

- Всі місцеві медичні заклади використовуються окупантами для лікування поранених російських військовослужбовців.  За даних обставин, вагітні жінки позбавлені можливості отримувати необхідну медичну допомогу. Такі штучно створені труднощі становлять небезпеку життю та здоров’ю породіль і новонароджених, смертність серед яких на тимчасово окупованій території збільшилась більше ніж втричі, порівняно з аналогічними показниками до початку російської воєнної агресії, - наголосила Маляр.

Про те, що РФ використовує пологові будинки в якості військових  госпіталів, вже неодноразово повідомляли у Генштабі ЗСУ. Такі випадки зафіксовані на Луганщині та на Бахмутському напрямку.  Оскільки кількість поранених постійно збільшується, росіянам вже не вистачає ні лікарень, ні лікарів, щоб надати їм допомогу.