30 березня
Завантажити ще

«Укренерго» повідомило про зменшення дефіциту в енергосистемі України

«Укренерго» повідомило про зменшення дефіциту в енергосистемі України
Фото: facebook.com/npcukrenergo

У четвер, 2 лютого, в Україні дещо зменшилось споживання електроенергії. Відповідно, зменшився і дефіцит в енергосистемі, хоча він все ще залишається суттєвим. Генеруючих потужностей в системі достатньо, щоб покрити близько 80% від потреби споживачів, повідомили в «Укренерго».

Дефіцит виник через російські масовані ракетні атаки, під час яких були пошкоджені електростанції та високовольтна мережа. Також  в аварійний ремонт виведено два блоки на електростанціях. Втрата генерації була компенсована виходом з аварійного ремонту та включенням у роботу одного з блоків електростанції та збільшенням виробництва електроенергії гідроелектростанціями. Мережеві обмеження – лише в Одеській області.

Наразі до всіх обленерго доведені обмеження споживання. Станом на 11 годин 2 лютого перевищення лімітів не фіксується. Водночас упродовж доби у разі недотримання лімітів будуть застосуватись аварійні відключення.

Енергетики напередодні завершили ремонтні роботи на двох підстанціях у східному та центральному регіонах країни. Йде підготовка до включення трансформаторного обладнання в роботу. 

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БпЛА по енергооб’єктах. Також понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога.