29 вересня
Завантажити ще

В ОК «Південь» повідомили про підготовку Росією нової хвили пусків іранських дронів

В ОК «Південь» повідомили про підготовку Росією нової хвили пусків іранських дронів
Фото: Idmental //commons.wikimedia.org

Сили оборони зафіксували активність транспортної авіації, яка могла доставити росіянам нову партію БпЛА. Таким чином, можливо, що Росія готує нову хвилю пусків іранських дронів-камікадзе. Як пише  УНІАН, про це в ефірі національного телемарафону повідомила  представниця ОК "Південь" Наталя Гуменюк.

Вона наголосила, що протягом певного часу у повітряному просторі України не було дронів у зв'язку з несприятливими погодними умовами на півдні.

- Але тут якраз про це можуть свідчити особливості погодних умов на півдні, через які їм (дронам. – Ред.) все одно доводиться пролітати, якщо вони запущені навіть по інших регіонах України, - сказала Гуменюк.

Вона підкреслила, що іранським дронам доводиться стартувати зі східного берега Азовського моря, пролітати Азовське море і повітряні маси над Чорним морем. Оскільки останніми днями штормова погода і поривчастий вітер були дуже потужними, то «використання дронів не те що є недоцільним, а й критично зворотнім». Тому вони їх, скоріше за все, і не запускали.

- До того ж ми спостерігали активність транспортної авіації, яка доставляла нові поставки. Тому цілком імовірно, що готуються чергові хвилі (пусків дронів. – Ред.), - додала Гуменюк.

Улітку 2022 року стало відомо про передачу Тегераном партії своїх дронів-камікадзе для сил Росії.