4 жовтня
Завантажити ще

В Україні зберігається дефіцит електроенергії, але аварійних відключень поки немає

В Україні зберігається дефіцит електроенергії, але аварійних відключень поки немає
Фото: facebook.com/npcukrenergo

В Україні продовжує зростати споживання електроенергії. Як повідомили в «Укренерго», це пов’язано зі значним похолоданням. 

Наразі в енергосистемі зберігається значний дефіцит: виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання. Через це до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

Станом на ранок 31 січня перевищення лімітів не зафіксовано, аварійні відключення диспетчерським центром НЕК “Укренерго” не застосовувалися. Але, враховуючи тенденцію до зростання споживання,  є небезпека перевищення лімітів в регіонах та  застосування обмежень.

Енергетики продовжують відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених під час  масованої атаки 26 січня.

- Укренерго, виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше, - наголосили в компанії.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БпЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога.

Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.