7 червня
Завантажити ще

У ЗСУ розказали про зміни в тактиці Росії - спочатку дрони, а потім ракети

У ЗСУ розказали про зміни в тактиці Росії - спочатку дрони, а потім ракети
Фото: REUTERS/Oleksandr Ratushniak

Росія намагається виснажити українську протиповітряну оборону, запускаючи більш дешеві дрони-камікадзе перед ракетами. Також ворог у перервах між масованими ракетними атаками може точково обстрілювати Україну. Про це в ефірі телемарафону повідомила начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

- Вони відстежують і бачать результативність нашої ППО, яка зросла аж до 75-80% в протидії саме їх масованим ракетним атакам. Вони вишукують тактику, коли зможуть знизити цей процент протидії нашої протиповітряної оборони. Тому вони більш дешеві Shahed використовують першими хвилями, щоб розвідати і знищити засоби ППО і виснажити систему спостереження, а вже потім запускають ракетні атаки, - пояснила речниця.

За її словами, Росія сьогодні хоч і зменшила корабельне угруповування у Чорному морі до 11 суден, але тримає напоготові три ракетоносії з 20 "Калібрами".

- Це говорить про те, що вони продовжують тиснути на населення і абсолютно не виключаються точкові ракетні удари. Скоріш за все, через погоду застосувати дрони їм не вдасться, але розслаблятися не слід, оскільки буває, що вночі вщухає поривчастість вітру, і саме ніч вони  використовують для застосування Shahed, - наголосила вона.

Гуменюк також розказала, що росіяни останнім часом почали менше використовувати при атаках "Калібри", оскільки їх запаси виснажуються. Але ворог запускає інші типи ракет, яких ще вдосталь.