23 вересня
Завантажити ще

«Укренерго» повідомило про значний дефіцит електроенергії

«Укренерго» повідомило про значний дефіцит електроенергії
Фото: Photo by Spencer Platt/Getty Images

В Україні збільшилось споживання електроенергії, що є характерним для початку робочого тижня. Дефіцит в енергосистемі є значним, повідомили в «Укренерго».

 У зв’язку з цим до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Станом на ранок 30 січня аварійні відключення, які спричинені перевищенням лімітів, поки не застосовувалися. Але вони можливі при перевищені лімітів в регіонах.

Також триває відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених під час масованої атаки 26 січня. Декілька енергоблоків електростанцій виведені у ремонт на вихідних.

«Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше.

Дефіцит електроенергії з’явився через 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БпЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години.