Завантажити ще

ISW назвав три ключові етапи війни з моменту повномасштабного вторгнення РФ

ISW назвав три ключові етапи війни з моменту повномасштабного вторгнення РФ
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Війна в Україні протягом останніх 11 місяців розділилась на три ключові етапи. Це ініціатива російського війська, контрнаступ ЗСУ та період позиційної війни. Про це йде мова у свіжому зведенні Інституту ведення війни (ISW).

За даними експертів, російські війська володіли ініціативою та вели наступ з 24 лютого до 3 липня 2022 року. Після тимчасової окупації Лисичанська на початку липня їх наступ на ряді напрямків досяг кульмінації.

У вересні українські військові перехопили ініціативу та розпочали свій перший великий контрнаступ у Харківській області. Широкомасштабний осінній контрнаступ завершився звільненням західної частини Херсонської області 11 листопада.

З того часу Україна не змогла розпочати новий великий контрнаступ, що дозволило війні перейти у позиційну війну, вважають експерти. Цей етап дозволив окупантам повернути тактичну ініціативу.

Схема доставки західної допомоги сильно вплинула на перебіг війни. Постачання 155-мм артилерійських систем американського виробництва у квітні, а потім і установок HIMARS у червні стало важливим фактором у підготовці українського контрнаступу.

 

Новини по темі: Війна України з Росією