Завантажити ще

У Yasno пояснили, чому платіжки ростуть за світло, якого подовгу нема

У Yasno пояснили, чому платіжки ростуть за світло, якого подовгу нема
Фото: t.me/Укренерго

Сума в квитанціях за електроенергію може зрости, незважаючи на обмеження електропостачання через підвищене споживання електрики після відновлення її подачі, а також у разі несвоєчасної передачі показань лічильників. Про це розповів гендиректор постачальника енергоресурсів Yasno Сергій Коваленко у Facebook.

- У коментарях зараз найчастіше питання: якщо постачання майже постійно немає, чому я кажу, що споживання не зменшилося/чому платіжки зросли? Поясню. Перше: справа у відкладеному або підвищеному споживанні електроенергії після того, як постачання відновлюють... Тому за підсумками місяця виходить, що клієнт використовував стільки ж електроенергії, як і в періоди, коли відключення не застосовувалися.

Навіщо тоді взагалі вимикати? Зараз важливим є споживання в конкретний момент часу. Тому що виробляються конкретні обсяги електроенергії, які не можна перевищувати, – пояснив він.

Коваленко також звернув увагу українців на те, що якщо передавати свідчення вчасно, в рахунку буде вказано суму лише за фактичне споживання. Якщо показання передаються невчасно, обсяг електроенергії, яку споживав клієнт, визначають за середньодобовим споживанням. Його розраховують залежно від показань, зафіксованих раніше, у минулі періоди. Тому сума в рахунку може бути вищою, ніж зазвичай, навіть якщо через відключення електроенергії споживання загалом за місяць знизилося. Але у тих, хто передає свідчення вчасно, реальне споживання нині зменшилось, запевнив він.

Атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об'єктам високовольтної мережі. Втім, енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. Споживання електроенергії у вихідні зменшилося, але дефіцит потужності в українській енергосистемі залишається значним.