14 липня
Завантажити ще

ДТЕК: Перекрити дефіцит електроенергії неможливо через окупацію станцій та пошкодження ТЕС

ДТЕК: Перекрити дефіцит електроенергії неможливо через окупацію станцій та пошкодження ТЕС
Фото: t.me/Укренерго

В енергосистемі України продовжує зберігатися значний дефіцит потужностей через окупацію електростанцій загальною потужністю 10 ГВт та пошкодження обладнання більшості теплових електростанцій.

- Фундаментальна проблема – відсутність можливості виробити необхідний обсяг. 10 ГВт встановленої потужності електростанцій, які були до війни, вони перебувають на окупованій території, – сказав Сахарук.

Він додав, що також близько 75% теплових електростанцій України зазнали пошкоджень, через що в роботі перебуває лише чверть потужностей ТЕС. При цьому існує лише два способи скоротити дефіцит в енергосистемі – відновлення пошкодженого обладнання та імпорт електроенергії. За його словами, зараз ДПЕК імпортує електроенергію в обсягах, які дають змогу покрити споживання майже 2 мільйонів осіб.

- Імпорт критично необхідний для того, щоб зробити так, щоб працювала промисловість, а люди отримували великі ліміти. Паралельно з цим потрібно ремонтуватись для того, щоб надати потужність у мережу, - підсумував він.

Атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об'єктам високовольтної мережі. Втім, енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. Споживання електроенергії у вихідні зменшилося, але дефіцит потужності в українській енергосистемі залишається значним.