7 червня
Завантажити ще

В Україну завезли горіхи, які можуть викликати набряк мозку та злоякісні пухлини

В Україну завезли горіхи, які можуть викликати набряк мозку та злоякісні пухлини
Фото: pixabay.com

В Україну завезли арахіс, у якому знайшли перевищення максимально допустимих рівнів речовини, що спричиняє набряк мозку та навіть злоякісні пухлини. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

- До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування щодо харчових продуктів та кормів щодо виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 та G2) в арахісі та в шкаралупі, що експортувався з Єгипту ( експортер: ASM FOR CONSULTING AND EXPORT AGRICULTURAL PRODUCTS, Єгипет) через Польщу (імпортер: ATLANTA POLAND SA, Poland) до України, – розповіли у відомстві.

Власників магазинів попередили про необхідність вилучення такого арахісу з поводження. Оператори ринку мають простежити за ситуацією та письмово повідомляти про порушення до Держпродспоживслужби.

В установі також пояснили, що афлатоксин-В1-отруйна речовина для людей та тварин, яку виділяють деякі види мікроскопічних цвілевих грибів. Він викликає злоякісні пухлини та цироз печінки, а також знижує імунітет. При сильному отруєнні афлатоксином – В1 можливі набряк мозку та гостра печінкова недостатність.