26 березня
Завантажити ще

Росіяни використовують ракети з імітатором ядерної частини, щоб виснажити ППО

Росіяни використовують ракети з імітатором ядерної частини, щоб виснажити ППО
Фото: t.me/andrii_nebytov

Російські окупанти використовують ракети Х-55 з імітатором ядерної бойової частини проти України для того, щоб виснажувати засоби протиповітряної оборони. Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

Він пояснив, що Х-55 – це ракета з ядерною боєголовкою. Так, росіяни або виймають, або не ставлять ядерну частину. Замість неї у такому разі ставиться імітатор, щоб була відповідність за вагою, аби це не впливало на аеродинамічні властивості ракети.

– Для чого її використовують? Для того, щоб розосередити нашу ППО, вона може використовуватися як хибна ціль. Припустимо, що ракети летять укупі - 5 штук. З них можуть бути дві Х-55 і три Х-101 (крилата ракета класу "повітря - земля")... Це роблять для того, щоб виснажувати, розосереджувати, щоб ми витрачали на них ракети, - розповів Ігнат.

Він також додав, що у країни-агресора залишається дедалі менше ракет - як "Калібрів", так і ракет цього типу. Проте загроза ударів все ще залишається високою, а тому громадянам не варто нехтувати сигналами тривоги.

Після масованого обстрілу українських регіонів 26 січня в одному з озер Київської області виявили уламки крилатої ракети. Україна пережила комбінований повітряний удар. Вночі Росія атакувала країну дронами іранського виробництва типу Shahed, а вранці здійснила масовану атаку ракетами різних типів.