3 червня
Завантажити ще

«Укренерго»: Остання ракетна атака ситуацію в енергосистемі не змінила

«Укренерго»: Остання ракетна атака ситуацію в енергосистемі не змінила
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Станом на день 27 січня обсяг споживання електроенергії в Україні залишається на тому ж рівні, що і до масованої атаки 26 січня. Відповідно, в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності, повідомили в «Укренерго».

Внаслідок атаки було завдано суттєвих пошкоджень декільком об’єктам високовольтної мережі. При цьому енергосистема все ще відновлюється після попередніх російських ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.

Енергетики продовжують відновлювати об’єкти енергетичної інфраструктури, пошкоджені під час масованої атаки 26 січня. Обмеження діють в Одесі та інших регіонах, де високовольтна інфраструктура 26 січня зазнала російських ударів ракетами або дронами. Споживачі заживлені за резервними схемами.

До всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Кожен обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

Вже наразі диспетчерський центр бачить перевищення лімітів у десяти областях, через що застосовуються аварійні відключення у Харківській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Черкаській, Житомирській, Волинській, Львівській, Рівненській областях. Упродовж доби можливі аварійні відключення і в інших областях.

 «Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.

Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Також зазначимо, що, окрім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.