27 травня
Завантажити ще

Нідерланди передали Україні 300 тонн обладнання для відновлення енергопостачання

Нідерланди передали Україні 300 тонн обладнання для відновлення енергопостачання
Фото: facebook.com/minenergoUkraine

Починаючи з грудня 2022 року до України з Нідерландів надійшло 36 вантажів гуманітарної допомоги у вигляді енергетичного обладнання загальною вагою 286,7 тонни. З них за останні два тижні – 12 вантажів загальною вагою 103,6 тонни. Про це повідомляє Міненерго

Отримане енергетичне обладнання буде використано для відновлення об'єктів українського енергетичного сектора, які продовжують отримувати пошкодження внаслідок прицільних російських атак. Серед обладнання, наданого нідерландською стороною, - трансформатори, заземлювачі, роз'єднувачі, обмежувачі перенапруги, електричні кабелі та заземлення, арматура повітряних ліній.

- Надане обладнання допоможе відновленню електропостачання тисячам українців, які щодня зазнають наслідків російських варварських атак на наш енергосектор. Дякую Нідерландам за цю підтримку, - наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб'єктах. Крім того, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей поки що недоступні українській енергосистемі, оскільки перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.