Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

У ніч на 27 січня до Землі рекордно наблизиться астероїд розміром з вантажівку

У ніч на 27 січня до Землі рекордно наблизиться астероїд розміром з вантажівку
Фото: facebook.com/NASA

У ніч проти 27 січня невеликий астероїд пролетить дуже близько до нашої планети. Небесне тіло, яке отримало назву 2023 BU, буде всього за 3600 кілометрів від поверхні планети, тобто в межах орбіти геостаціонарних супутників. Про це повідомили у NASA.

- Ризику зіткнення астероїда із Землею немає. Але навіть якби це сталося, нічого страшного не сталося б, адже йдеться про невелике небесне тіло діаметром від 3,5 до 8,5 метра. Воно перетворилося б на вогненну кулю і розпалося в атмосфері. Деякі з великих уламків потенційно могли б впасти у вигляді невеликих метеоритів, - розповіли у космічному агентстві.

Астероїд виявив астроном-аматор Геннадій Борисов, працюючи у своїй особистій обсерваторії MARGO, розташованій у селищі Науковий у Криму. Після додаткових спостережень дані були направлені до Центру малих планет, а потім автоматично потрапили на сторінку підтвердження об'єктів, що зближуються із Землею. Після того як було зібрано достатньо інформації, Центр оголосив про відкриття. Протягом трьох днів низка обсерваторій у всьому світі провели десятки спостережень, допомагаючи астрономам краще уточнити орбіту 2023 BU.

Співробітники NASA також пояснили, що будь-який астероїд у безпосередній близькості до Землі змінить траєкторію через гравітацію нашої планети. 2023 BU підійде так близько, що його орбіта навколо Сонця (яка досі була приблизно круговою) у міру наближення до нашої планети стане більш витягнутою. При цьому він рухнеться приблизно на півдорозі між орбітами Землі та Марса в найдальшій точці від Сонця. І якщо раніше астероїду на те, щоб зробити повне коло, потрібно було приблизно 359 днів, то після сьогоднішнього маневру йому знадобиться 425 днів.

Новини по темі: Космос астероїд НАСА