Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Волонтери: Ми вивезли із Бахмута близько 200 тварин, з них дім знайшли менше 10

Волонтери: Ми вивезли із Бахмута близько 200 тварин, з них дім знайшли менше 10
Фото: ФБ Михайло Сторожук

Киянин Михайло Сторожук - засновник «Команди порятунку тварин», займається цією справою вже 8 років. Ситуації траплялися найрізноманітніші. Приміром три роки тому їхній команді довелось рятувати тварин із лісових пожеж. А сьогодні - з самого пекла Донбасу - з Бахмута

Російські окупанти вже багато місяців поспіль намагаються захопити місто, воно вже фактично перетворилось на руїни, але завдяки героїчним зусиллям наших захисників все ще стоїть. Зараз в Бахмуті настільки небезпечно, що навіть евакуація людей проводиться вкрай рідко.

Майже дві сотні врятованих тварин

Михайло Сторожук і його команда відважились на кілька поїздок до Бахмута, щоб врятувати звідти котиків і собачок.

- «Команда порятунку тварин» існує з 2014 року. І раніше рятували тварин в основному із надзвичайних ситуацій: собака впала в колодязь, кіт заліз на дерево та інше. А евакуацією ми зайнялись у грудні цього року і провели дві місії у Бахмуті. Перший раз з’їздили і евакуювали 30 тварин, другий раз відпрацювали там 10 днів і вивезли звідти 150 тварин, - каже волонтер Михайло Сторожук.

- Спеціально ми не готувались до поїздки. Та і яка там підготовка? Бронежилети знайшли і каски – все. А як ідея виникла? Поступило декілька заявок саме з Бахмута, просили допомоги з евакуацією тварин. Бо вивозять лише людей, а тварин не беруть. Тому що там небезпечно і не всі волонтери мають на це час і можливості, - продовжує наш співрозмовник.

Як дізнавались про те, де і яким тваринкам потрібна допомога? Було кілька варіантів.

- Перший – це телефонували нам або писали у месенджер, другий – від інших волонтерів, які евакуюють людей, третій – у «пунктах незламності», це єдине місце у Бахмуті, де є світло та зв’язок. Сюди приходили люди, спілкувалися між собою і таким ось «сарафанним радіо» дізнавались, що ми евакуюємо тварин, - додав Михайло Сторожук.

Як це відбувалось, волонтер фіксував у своєму фейсбуці. Публікуємо уривки з його бахмутського щоденника.

Від міста Бахмут майже нічого не залишилось. Фото: Алісія Поліха

Від міста Бахмут майже нічого не залишилось. Фото: Алісія Поліха

5 січня

«Стартувала друга місія «Команди порятунку тварин» у Бахмуті.

Наразі маємо вже 18 викликів на евакуацію тварин у місту і 10 по області.

Збори нагадують звичайну підготовку до спелеоекспедиції, в останній день треба було зробити дуже багато всього і спакувати все в три буси.

Тут дві тонни кормів, гуманітарна допомога для людей, автоскло для військових, особисті передачі від людей та велика кількість кліток і переносок для тварин».

В розвалених будинках теж треба шукати тварин. Фото: ФБ Михайло Сторожук

В розвалених будинках теж треба шукати тварин. Фото: ФБ Михайло Сторожук

7 січня

«Ми почали маршрут поблизу Хромового.

В багатьох хатах людей не було дома, вони пішли до церкви, отже, сьогодні тут заявки виконали не всі...

Забрали шотландських котів Алісу та Мішеля з одного будинку, їх чекає власник у Дніпрі, а з вулиці Констянтинівської ще одну сіру пухнасту кішку…

Потім поїхали на вулицю Івкіна. Там у під'їзді з вибитими вікнами живе білий кіт, якого чекають в Києві. На жаль, кота нам не віддали. Жінка, що його годує, почала кричати, що заявку на евакуацію не подавала та їй платять за цього котика.

На вулиці Незалежності нас чекав складний квест: нам треба було забрати кішку з квартири 19, ключ від якої був в квартирі 8.

Квартира 8 була порожня. Квартира 19 - зруйнована. Двері були вибиті ударною хвилею. На полу лежали пакетики з-під корму. Отже, кішка була тут зовсім недавно, але після вибуху вона зникла. На жаль, ми були вимушені піти, але раптом побачили димок з труби підвалу. Там були люди!

Виявилося, що в квартиру з зачиненою кішкою нещодавно "прилетіло". Кішку контузило, і її забрали люди із сусіднього дому. Ми пішли туди і, крім слабенької кішки Тоні, забрали звідти великого добродушного вівчара. Кішку Тоню чекають в Полтаві, а вівчарку ніде не чекають.

На вулиці Миру (напрямок Опитного, де йдуть сильні бої), з якої поїхали всі люди, залишається багато покинутих тварин, і лише одна жінка, що їх годує.

Отже, вирушили туди.

Людей там зовсім немає, а майже в кожному будинку - закрита тварина, кіт чи собака на подвір'ї. Жінка одна бігає вулицею та годує всіх, кого може.

З вулиці Миру ми забрали 6 котів та білу собаку, більше просто не було часу, але сподіваємося повернутися ще».

Михайло Сторожук і невеличка частина врятованих котиків. Фото: Алісія Поліха

Михайло Сторожук і невеличка частина врятованих котиків. Фото: Алісія Поліха

8 січня

«Сьогодні було дуже багато роботи у двох груп.

Перша рятувальна група виїхала в Катеринівку. Це майже закинуте село, звідки виїхала більша частина мешканців та кинула своїх тварин. Прив'язали на ціпках поблизу будинку і поїхали. Багато собак померло від голоду. Деяких почали підгодовувати волонтери, які і викликали нас.

Загалом з Катеринівки вдалося врятувати:

  • вівчарку Герду. В неї є власник, який планує виїхати. Наразі її немає куди подіти,
  • дуже виснажену собаку з ребрами, що стирчать,
  • суку з 3 цуценятами, яку може забрати Lilya Yemelyanenko,
  • суку з 5 цуценятами,
  • 7 кошенят,
  • 6 цуценят,
  • невелику руду собаку...

...Також ми змогли забрати скандального білого кота з вулиці Івкіна.

Власниця кота записала аудіозвернення, ми дали його прослухати жінці, що не хотіла віддавати кота. Вона погодилася! Але зізналася, що сховала кота в підвалі, і він став на неї кидатися.

Кота знайшли під піддонами. Та довго витягали звідти...

За сьогоднішній день врятовано 33 тварини»

За словами Михайла, в Бахмуті багато покинутих вівчарок. Фото: ФБ Михайло Сторожук

За словами Михайла, в Бахмуті багато покинутих вівчарок. Фото: ФБ Михайло Сторожук

10 січня

«Поїхали до бабусі, яка хотіла евакуювати 10 котиків, а потім виїхати. Але виявилося, що вдома у бабусі сидить тільки одна кішка, а інші - дворові. Пішли разом їх шукати, але розпочалися близькі вибухи. З переляку навіть ті коти, що сиділи біля підвалу, одразу сховалися. А бігати та ловити диких котів по підвалу під час артобстрілу - це вже занадто. Військові, що стояли поруч, запитали, що ми робимо, бо тут зона підвищеного ризику.

- Та ми волонтери, котиків рятуємо…

- Жмурики ви, а не волонтери... Тікайте, поки цілі.

Домовилися з бабусею, що вона забере до себе додому тих котів, що може взяти руками, ми приїдемо за два дні та заберемо їх, і вона зобов'язується виїхати».

Собаки чекають у черзі на обід та евакуацію. Фото: ФБ Михайло Сторожук

Собаки чекають у черзі на обід та евакуацію. Фото: ФБ Михайло Сторожук

12 січня

«Заявок стало значно менше. Ті люди, що хотіли передати на евакуацію тварин, майже всі їх передали. Залишається Забахмутка. Заїхати туди неможливо, а ситуація там погіршується. Звідти безперервно лунають постріли, вибухи, автоматні черги, стоять стовпи диму.

Сьогодні звідти пішки за допомогою доброго чоловіка вивели собаку Альфу. Власник її загинув, його поховали прямо у дворі, бо тіло з Забахмутки не транспортувати. Також було евакуйовано маленьке кошеня. Якщо мешканці Забахмутки раптом прочитають цей текст, беріть своїх тварин та тікайте звідти пішки, поки є така можливість! Тварин ми заберемо, а вас забере евакуаційна команда для людей.

У пожежній частині забрали доброго великого вівчара, який прибився до людей. Йому вже шукають сім'ю.

Жінка-зооволонтер з Леваневського передала нам ще двох кішок.

Це остання частина місії, після заповнення буса тваринами настане час повернення.

А поки заявок на тварин небагато, допомагаємо також з евакуацією людей та розвезенням їжі».

Щоб врятувати пса, треба його щ​е зловити. Фото: Алісія Поліха

Щоб врятувати пса, треба його щ​е зловити. Фото: Алісія Поліха

13 січня

«Заїхали за котиками на Бірюковський провулок.

Ще не так давно там були люди. А зараз вулиця порожня і мертва. А от котики живі. Правда, дуже зголодніли. От їх вмовляти не треба було: вибігли і сіли біля переноски в очікуванні.

Забрали трьох. І ще двох у дворі на Горбатова.

Прийшли люди з Забахмутки. Троє людей і кіт в переносці. Розповідають:

"Мы вышли из дома, собрали вещи, кота и пошли в сторону реки. В этот момент по кварталу ударили «Градами». На нашей улице уже почти не оставалось людей, только мы, и еще два человека. Дома сразу вспыхнули. Мы шли, а за спиной горели наши дома".

Люди врятувалися із пекла, вони встигли вийти живими. А з того берега постійно, без зупинки, лунають постріли, кулеметні черги, вибухи...

Людей ми довезли до Мирнограда і повернулися назад.

За сьогоднішній день врятовано 17 людей і 6 котиків».

Алісія Поліха і врятований котик. Фото: надане Алісією Поліхою

Алісія Поліха і врятований котик. Фото: надане Алісією Поліхою

14 січня

«Місія підходить до завершення. Та й сил не залишилося. Всі отримані заявки успішно оброблені.

Звернулася жінка, яка повідомила, що на вулиці Гоголя з басейну покинутого будинку вже тиждень не може вилізти великий страшний пес. Підходити туди людям страшно, щоб не з'їв.

В басейні дійсно сидів і грізно гарчав пес. Навіть якоїсь породи, чи то стаф, чи корс - зовсім не розбираюсь. Дістав його. Випускати шкода, забрали. Не такий вже він і страшний, переляканий сильно, в стресі. А от куратор йому дуже треба. Не кожен буде згодний взяти до себе таку тварину...

Кане корсо в басейні. Пес виявися зовсім не агресивним. Фото: Фото: ФБ Михайло Сторожук

Кане корсо в басейні. Пес виявися зовсім не агресивним. Фото: Фото: ФБ Михайло Сторожук

В сусідньому будинку під фундаментом сидів пес Бабай. Його нещодавно збила машина, ймовірно, травмувала лапи. Пес дуже кудлатий, занедбаний... До рук не йде, прийшлось витягати петлею.

Ще вчора я примітив на Бірюковському провулку маленьку собаку, яка ховалась в погребі. Сьогодні настав час її звідти витягнути. Перелякана, труситься від холоду і страху…

Також забрали дворову собачку Лапку. В неї немає однієї лапи вже давно, а одну вона нещодавно поранила.

Ну і на додаток вдячні мешканці "відсипали пів мішка котів"- шість штук віддали, бо не виживуть на вулиці.

Отже, за останній день врятовано 6 собак, 6 цуценят і 6 котів.

Дивно співпало. Тепер весь цей зоопарк треба запакувати в машину і вирушати додому... З надією колись повернутися і продовжити порятунок».

Серед врятованих 150 тварин переважно собаки і коти, але були і червоновуха черепаха, і шиншила, і кролик.

Чи поїдуть волонтери ще до Бахмута? Відповіді на це запитання поки що не знають та зазначають, що, мабуть, так. Коли така місія відбудеться – повідомлять про це у своїх соціальних мережах.

Такого песика знайшли і таким він став після того, як його привели в порядок. Фото: Алісія Поліха

Такого песика знайшли і таким він став після того, як його привели в порядок. Фото: Алісія Поліха

Новий дім знайшло лише 10 тварин

Більшість евакуйованих тварин поки що не знайшли своєї домівки.

- З Бахмута їх було вивезено близько 200, дім знайшло менше 10, решта була доставлена до волонтерів, в адопції, до кураторів, які зараз займаються ними. Це і огляд у ветеринарній клініці, і аналізи, і всі необхідні обробки (від бліх, глистів), вакцинація, стерилізація, чіпування, лікування, якщо воно потрібне, - каже волонтерка Алісія Поліха.

Багатьох привезли вже з серйозними проблемами зі здоров’ям.

- Дуже велика кількість тварин прибула з глистною інвазією, вірусною інфекцією, з переломами, контузією, відкритими ранами, після ДТП, а також з виснаженням після перебування без води та їжі довгий час, - згадує Алісія.

ТВарини в машині чекають на переїзд в безпечне місце. Фото: ФБ Михайло Сторожук

ТВарини в машині чекають на переїзд в безпечне місце. Фото: ФБ Михайло Сторожук

Як допомогти чотирилапим з Бахмута

Всіх цих собачок і котиків можна підтримати фінансово, допомагаючи їхнім кураторам або дати притулок комусь із них.

Волонтерів, які взяли евакуйованих із Бахмута чотирилапих до себе, більше 30. Але Алісія Поліха виділила тих, які взяли до себе найбільше:

- У Анастасії Тихої три собаки в тяжкому стані і двом допомогла знайти куратора, також доглядає більше 10 котів. У неї мініпритулок для особливих собак.

Допомогти Анастасії Тихій можна за наступними реквізитами: каpта Mонобанк, Артур Л. 4441114447574342, карта Монобанк, Анастасія Т. 5375414115367020, PayPal [email protected].

- У Катерини Сироти – мініпритулок для котів. Взяла з Бахмута 9 котів, також є тварини і з інших гарячих точок.

Допомогти Катерині Сироті можна за наступними реквізитами: 4441114466014295 (моно), 4149497100667395 (приват), РayРal [email protected].

- Сніжана Бугрик прихистила 3 собаки з Бахмута, також займається вивозом тварин з гарячих точок, зараз планує вивозити тварин з Лимана.

Допомогти Сніжані Бугрик можна тут: 5358 3808 8024 0398 (Монобанк).

- Катерина Ільченко доглядає близько 10 котів з Бахмута і багатьом допомогла знайти кураторів. Також приймає тварин з гарячих точок.

Допомогти Катерині Ільченко можна тут: 5375414123586355 (Монобанк).

- Ірина Шейн брала найменших тваринок з Бахмута, кому не можна в притулок або туди, де багато інших котів. У неї 9 кошенят.

Допомогти кошенятам можна тут: (приват) 4149 6293 1166 5749, (Монобанк) 5375414106475204, Paypal [email protected].

- А Вікторія Дика взяла з Бахмута тварин, у яких були власники, але з якихось причин їх розлучили. І вона допомагала їм воз’єднатись. Готувала документи і знаходила способи передати тваринок у інші міста.

- Марія взяла у нас одного пса і кормлячу суку з 6 цуценятами. Знайти людину, яка візьме на себе опіку над таким сімейством, дуже складно, - додала волонтерка.

Знайти власника для суки з цуценятами - найважче. Але можливо. Фото: ФБ Михайло Сторожук

Знайти власника для суки з цуценятами - найважче. Але можливо. Фото: ФБ Михайло Сторожук