25 березня
Завантажити ще

Енергетики відновили лінію 330 Вт на південному сході України

Енергетики відновили лінію 330 Вт на південному сході України

У вівторок, 24 січня, споживання електроенергії залишається на рівні понеділка. Виробництво електроенергії незначно збільшилось, проте дефіцит потужності залишається суттєвий, повідомили в «Укренерго».

У зв’язку з дефіцитом електроенергії до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Кожне обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.

В «Укренерго» також повідомили про відновлення лінії 330 кВ, завдяки чому збільшилась надійність видачі потужності однієї з електростанцій на південному сході країни. 

Енергосистема України пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.