19 травня
Завантажити ще

У ВР заявили, що оприлюднена інформація про закупівлі для Міноборони не відповідає дійсності

У ВР заявили, що оприлюднена інформація про закупівлі для Міноборони не відповідає дійсності
Фото: Юрий Бирюков/ Facebook

Інформація про завищену вартість продуктів для ЗСУ у закупівлях Міністерства оборони не відповідає дійсності. Таку думку в ефірі телемарафону висловив голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

- Те, на що всі звернули увагу, вже меми пішли… про ці курячі яйця. Ми всі дивилися контракт і та цифра, яка була вказана [у ЗМІ], не відповідає дійсності. Тому говорити, що у нас курячі яйця купують у два- три рази дорожче, ніж на ринку, неправильно. У контракті зовсім інша цифра... Порівнювати те, що показали журналісти, - нехай це вже робить експертиза, - сказав Завітневич, якого цитує «Корреспондент». 

 Завітневич наголосив, що поспішати із кадровими рішеннями зараз не потрібно. Він вважає, що говорити про зміни в кадрах можна буде лише тоді, коли «будуть висновки (НАБУ та інших правоохоронних органів), коли справи будуть направлені до суду ".

Раніше  в розпорядженні ZN.UA опинився договір Міністерства оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Черкаській областях, який було укладено 23 грудня 2022 року на суму 13,16 млрд грн.

В НАБУ запевняють, що викладена інформація про можливі зловживання Міноборони під час закупівлі продуктів харчування для військових їм відома. За їх даними, інформація досліджується в рамках кримінального провадження, розпочатого за власними напрацюваннями, ще до публікації у ЗМІ.