29 травня
Завантажити ще

Міністр пояснив, чому історія України більше не обов'язковий предмет мультипредметного тесту

Міністр пояснив, чому історія України більше не обов'язковий предмет мультипредметного тесту
Фото: t.me/SerhiyShkarlet

Історію України не включили до переліку обов'язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ) через безпекову ситуацію та обмеженість часу під час оцінювання абітурієнтів. Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, пише “Інтерфакс-Україна”.

- Безпекова ситуація на першому місці сьогодні, обмеженість у часі 180 хвилин та вимоги складати тест в один день – саме на це і вплинули, - сказав міністр освіти і науки України.

За словами Шкарлета, рішення залишити лише два обов'язкові предмети - українську мову та математику - ухвалили за результатами громадських консультацій. Міністр висловив сподівання, що багато абітурієнтів включать саме історію України у свій національний мультипредметний тест як предмет на вибір.

20 січня Міністерство освіти і науки представило проєкт порядку вступу до вишів у 2023 році на основі вдосконаленого національного мультипредметного тесту. Він дасть змогу подавати заяву на вступ до закладів вищої освіти на будь-яку спеціальність.

Удосконалений національний мультипредметний тест складатиметься з двох обов'язкових предметів: українська мова та математика, а також одного предмета на вибір: історія України, іноземна мова (англійська, французька, німецька або іспанська мова), фізика, хімія чи біологія. Зробити вибір необхідно буде під час реєстрації на НМТ залежно від того, на яку спеціальність вступає абітурієнт. Конкурсний бал розраховуватиметься з огляду на вагові коефіцієнти, встановлені для кожного предмета на різні спеціальності.