Завантажити ще

Парамедик "Пташка" про хейт від українців: Ти йшла рятувати життя хлопців, а тебе ще в чомусь звинувачують

Парамедик
Фото: instagram.com/ptashka_from_azovstal/

Захисниця "Азовсталі" і парамедик Катерина Поліщук ("Пташка") розповіла, що після повернення з полону замість підтримки зіштовхнулася з докорами та нерозумінням від частини українців. У коментарях під постами в Інстаграм медика критикують, що вона "піариться" на війні і прокладає шлях до начебто політичної кар'єри. У той же час дівчина визнає, що таких коментарів меншість. Про це Катерина розповіла в інтерв'ю для YouTube-каналу Раміни Есхакзай.

- Це те, що хоч трошки може мене зачепити. Ти усвідомлюєш, що йшов рятувати життя хлопців на добровільній основі, не отримуючи за це грошей...а тебе потім ще в чомусь звинувачують. Ти не те, що підтримки не отримуєш від цих людей, а навпаки - нерозуміння і докори. Але знову ж таки, хтось [критикує] від цього болю, який переносить не в ненависть до ворога, а в ненависть до своїх. Хтось просто від надлишку вільного часу, який можна було б витратити на розбудову держави і її захист. Хтось просто, бо йому нудно. Хтось тому що за це отримує гроші. Єдиний вихід - не читати це. Насправді, безліч людей підтримує і поважає мене, це дуже великий відсоток. Популярнсіть і підтримка як з'явилася, так і зникне. Пройде якийсь час, мене забудуть, і це природньо, це нормально. Закінчиться війна і військові перестануть бути об'єктом суспільного захоплення. На жаль, до цього треба бути готовим, - розповіла Катерина.

Медик розповіла, що вона до сих пір справляється з наслідками пережитих на фронті контузій - періодично чує дзвін у вухах.

- Періодично дзвенить у вухах, падає слух, періодично стаєш занадто чутливий до слуху. Є контузії, коли люди заїкаються дуже сильно і [виникають] проблеми з пам'яттю. Пам'ять, швидкість реакцій, швидкість мислення - у всіх по різному, - розповіла "Пташка".

21-річна Катерина Поліщук опинилася в Маріуполі в складі медичного батальйону «Госпітальєри». Під час штурму "Азовсталі" мережею розлетілися відео, на яких Катерина виконує українські пісні - звідси псевдонім "Пташка". 19 травня Катерина разом із іншими медиками та військовими вийшла з заводу «Азовсталь» і здалася у російський полон, виконуючи наказ президента України. Катерина провела у російскому полоні чотири місяці. 21 вересня її звільнили. Коханий "Пташки" загинув, захищаючи Маріуполь.