3 жовтня
Завантажити ще

«Укренерго»: Дефіцит потужності в енергомережі знизився

«Укренерго»: Дефіцит потужності в енергомережі знизився
Фото: REUTERS

У п’ятницю, 20 січня, в енергосистемі України вперше за довгий час скоротився дефіцит потужності. Виробництво електроенергії зросло завдяки тому, що закічився ремонт одного з блоків ТЕЦ, трохи збільшилась генерація на інших теплоелектроцентралях, гідроелектростанціях і відновлювальних джерелах енергії. Про це повідомляє «Укренерго».

Брак потужності в енергосистемі України має дві причини: окупація росією багатьох електростанцій на сході та півдні країни та удари росіян по станціях на вільній території. Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БпЛА по енергооб’єктах.  Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій.

До всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень.

Напередодні директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що ситуація на Запорізькій АЕС погіршується. Тому є необхідність термінового створення безпечної зони навколо станції.