Завантажити ще

У Львові врятували породіллю з рідкісною аневризмою, яка втратила понад два літри крові

У Львові врятували породіллю з рідкісною аневризмою, яка втратила понад два літри крові
Фото: facebook.com/1tmolviv

Хірурги львівської лікарні Святого Пантелеймона врятували 41-річну породіллю, у якої після народження п'ятої дитини розірвалася яєчникова артерія. Жінка втратила два літри крові. Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова у Facebook.

- Це унікальний випадок. В українських наукових джерелах інформація про таке розташування аневризми відсутня, в англомовних – описано близько 22 випадків, – зазначають медики.

Тетяна народила сина в одному із пологових будинків Львова. Але на третю добу, вставши вночі погодувати малюка, відчула раптовий сильний біль у животі та покликала на допомогу. Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні святого Пантелеймона. Комп'ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто потовщення судини, було розміром 3х5 см. У жінки почалася сильна кровотеча.

– Через незвичайне розташування аневризми Тетяна втратила два літри крові – вся кров зібралася у позачеревному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. Це, власне, врятувало жінці життя, бо дало час довезти її до лікарні. Однак під тиском гематоми оболонки позачеревного простору будь-якої миті могли розірватися. Це призвело б до раптової зупинки серця. Оперувати треба було невідкладно, – розповідають медики.

Тетяну оперували дві години. Лікарям вдалося зупинити кровотечу. Разом із аневризмою довелося видалити жінці лівий яєчник. У реанімації Тетяна провела чотири дні. Потім її перевели до палати Центру хірургії. Вже за тиждень жінка виїхала додому, де на неї дуже чекали новонароджений синочок і вся родина.

Новини по темі: Лікарі операція