Завантажити ще

МОЗ: В Україні немає випадків зараження новим штамом коронавірусу "Кракен"

МОЗ: В Україні немає випадків зараження новим штамом коронавірусу
Фото: REUTERS

У світі продовжує поширюватися новий штам коронавірусу XBB.1.5, але в Україні поки що не було виявлено жодного випадку. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

- Станом на початок січня нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з плином коронавірусу контрольована. Центр громадського здоров'я на постійній основі здійснює молекулярне епідеміологічне спостереження за SARS-CoV2, з початку такого нагляду вже зроблено 928 секвенувань, - йдеться в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, вакцинація, як і раніше, є головним засобом уберегтися від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус і потенційно нових підваріантів. Нині в Україні близько восьми мільйонів доз вакцини трьох типів: Johnson & Johnson, Pfizer та CoronaVac. Щоб вакцинуватися, необхідно звернутися до сімейного лікаря.

Новий штам коронавірусу "Кракен" вперше виявили у США у жовтні 2022 року. На сьогодні він уже посідає друге місце після оригінального підтипу "Омікрон", або 40% серед усіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США. За даними ВООЗ, новий штам вірусу підтверджено у 29 країнах світу.

Новини по темі: вірус Минздрав Коронавірус