Завантажити ще

Шмигаль: В Україні заміновано 250 тисяч квадратних кілометрів території

Шмигаль: В Україні заміновано 250 тисяч квадратних кілометрів території
Фото: CLODAGH KILCOYNE/REUTERS

Росія створила в Україні найбільше у світі мінне поле площею 250 тисяч квадратних кілометрів. Наша країна робить усе можливе, щоб якнайшвидше припинити війну, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю Yonhap News Agency.

- Війна призвела до створення в Україні мінного поля площею 250 тисяч квадратних кілометрів.  Наразі це найбільше мінне поле у світі. Це не тільки ускладнює людям подорожі, але й спричиняє серйозні збої в сільському господарстві, яке є однією з наших основних галузей, - наголосив Шмигаль.

У виданні додали, що 250 000 квадратних кілометрів – це більше не тільки ніж весь Корейський півострів (близько 221 000 квадратних кілометрів). Це територія більше Лаоса, Румунії (кожна близько 238 000 квадратних кілометрів) і Британії (близько 244 000 квадратних кілометрів).

Шмигаль же наглосив, що навіть без мін, що завдають невибіркової шкоди, найбільше постраждали цивільні території - 70% шкоди, завданої під час війни,  завдано саме житловим кварталам. Також одними з цільових об’єктів були промислові комплекси, такі як хімічні об'єднання та металургійні заводи, а також туристична інфраструктура.

РФ також здійснила 11 масових авіанальотів і 14 хвиль атак безпілотників на енергоструктуру України, в результаті яких було пошкоджено 50% енергомереж країни.

- Немає жодної електростанції, яка б не постраждала від російських ракет або безпілотників.  Мета Росії - знищити всі електромережі України та змусити наших людей тікати, чинячи на них психологічний тиск, - сказав Шмигаль.

На побоювання, що війна затягується, Шмигаль наголосив на необхідності збереження санкцій проти Росії та допомоги Україні.  Він також заявив, що Росія незаконно успадкувала свій статус від колишнього Радянського Союзу як постійного члена Ради Безпеки ООН і вимагав виключити Росію з усіх міжнародних організацій. Він також закликав фінансово допомогти Україні пережити зиму та відновити свою електроенергетику, дороги та водопостачання.